Femannose D-Mannose
W celu leczenia wspomagającego zapalenia pęcherza moczowego i zapobiegania mu

D-mannoza na pierwsze objawy zapalenia pęcherza moczowego

D-mannoza
Co to jest D-mannoza?

D-mannoza to monosacharyd, czyli cukier prosty, uzyskiwany z glukozy
i stosowany w leczeniu wspomagającym zapalenia pęcherza moczowego. Substancja czynna jest ekstrahowana z niezmodyfikowanej genetycznie kukurydzy w procesie fermentacji. Organizm ludzki produkuje niewielkie ilości  D-mannozy oznacza to, że składnik aktywny nie jest obcy dla organizmu i jest zazwyczaj dobrze tolerowany. W wyższych dawkach D-mannoza zapobiega osadzaniu się bakterii Escherichia Coli na błonach śluzowych i zapobiega przez to stanom zapalnym.

Jak działa D-mannoza?

Jak działa D-mannoza?
Jak działa D-mannoza?

Bakterie Escherichia Coli po dotarciu do pęcherza przywierają do jego ściany za pomocą fimbrii, namnażają się i wywołują infekcję- zauważa się wtedy typowe uczucie pieczenia podczas oddawania moczu oraz częstą potrzebę oddawania moczu. D-mannoza przyjmowana doustnie, nie jest niemetabolizowana.

Oznacza to, że spora jej ilość dostaje się do pęcherza. Tutaj cząsteczki D-mannozy przyłączają się do fimbrii bakterii. W rezultacie "zajęte" fimbrie uniemożliwiają bakteriom przyczepienie się do błony śluzowej pęcherza. Patogeny stają się nieaktywne i następnie są wydalane z moczem.

 

Czy D-mannoza powoduje skutki uboczne?

D-mannoza jest cukrem prostym, produkowanym w małych ilościach przez organizm ludzki, więc jest to substancja endogenna. To sprawia, że D-mannoza jest dobrze tolerowana podczas terapii infekcji pęcherza.

D-Mannose gegen Blasenentzündung

Dla kogo przeznaczona jest D-mannoza?

D-mannoza jest dobrze tolerowana i większość osób dotkniętych chorobą może skorzystać z leczenia tą substancją czynną.
Szczególnie w przypadku kobiet w ciąży wiele terapii farmaceutycznych jest często niedostępnych lub dostępnych tylko w ograniczonym zakresie, a leczenie zwykle opiera się na dobrze znanych domowych sposobach nawadniania się, ciepła i odpoczynku.
Przyjmowanie D-mannozy jest bezpieczne podczas ciąży i może znacznie osłabić przebieg choroby i pozwolić na ustąpienie objawów, ale jest zalecane wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

D-mannoza jest cukrem aldehydowym, ale jest praktycznie niemetabolizowana. D-mannoza jest zatem dobrym rozwiązaniem dla diabetyków i pomaga im zapobiegać infekcjom układu moczowego i leczyć stany zapalne.
Osoby z przewlekłym zapaleniem pęcherza moczowego mogą skorzystać
z D-mannozy na 2 sposoby: jako leczenie wspomagające na pierwsze objawy zakażenia oraz kontynuację stosowania w celu zapobiegania nawrotom.

Przyjmowanie D-mannozy – jak długo i jak często?

Przyjmowanie D-mannozy –  jak często?

FEMANNOSE® N wyrób medyczny do leczenia wspomagającego niepowikłanego zapalenia pęcherza moczowego jest dostarczana
w praktycznych saszetkach.

Każda saszetka zawiera 2g D-mannozy i jest pojedynczą dawką.
W leczeniu wspomagającym ostrego zapalenia pęcherza należy zastosować
3 saszetki w ciągu doby przez trzy pierwsze dni trwania infekcji, a następnie dwie saszetki w ciągu doby w 4.i 5. dniu terapii.  Przyjmowanie pojedynczych saszetek należy rozdzielić w ciągu dnia.  W celu zapobiegania nawrotom zakażenia układu moczowego należy stosować 1 saszetkę FEMANNOSE® N dziennie.

Stosowanie D-mannozy osobno lub razem z antybiotykami?

W przypadku każdej infekcji powinniśmy się udać po poradę do lekarza, lub farmaceuty. Jeśli zalecona zostanie D-mannoza pomoże ona szybko zwalczyć niepowikłane, zapalenie pęcherza i często może zapobiec przedwczesnemu zastosowaniu antybiotyku. Jeśli jednak objawy nie ustąpią przez dłuższy czas,  lub nawet się pogorszą, zaleca się wizytę u lekarza. Lekarz wtedy najprawdopodobniej przepisze antybiotykoterapię.

Zakażenia pęcherza i zakażenia dróg moczowych z powikłaniami powinny być zawsze oceniane przez lekarza. D-mannozę można zatem stosować jeśli przebieg zakażenia jest niepowikłany, lub razem z antybiotykoterapią w bardziej zaawansowanym zakażeniu. Im szybciej zareagujesz przyjęciem D-mannozy na pierwsze objawy infekcji, tym większe jest prawdopodobieństwo, że infekcja szybko minie.

Ponieważ D-mannoza nie jest metabolizowana, nie wchodzi w interakcję
z innymi lekami FEMANNOSE® N można łączyć z antybiotykami.

FEMANNOSE® N
FEMANNOSE®N

FEMANNOSE® N z naturalną D-mannozą – leczenie i zapobieganie infekcjom układu moczowego. Leczy w sposób ukierunkowany na źródło (bakterie Escherichia Coli powodujące zakażenie)  infekcje pęcherza i dróg moczowych, a tym samym może złagodzić objawy zapalenia pęcherza i infekcji dróg moczowych.

 • Cechy produktu
  • Szybkie działanie – działa już po jednej dawce
  • Dobra tolerancja
  • Nie przyczynia się do rozwoju oporności bakterii
  • Może być przyjmowany z antybiotykami z powodu różnych sposobów działania
  • Owocowy smak
  • Może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią*
   *Wyłącznie po konsultacji z lekarzem
  • Odpowiedni dla diabetyków (wymiennik węglowodanowy: 0,3)
  • Dla dorosłych i dzieci powyżej 14 lat
  • Naturalny, wegański – nie zawiera glutenu, laktozy i konserwantów
Czy masz pytanie dotyczące FEMANNOSE® N?
Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy.

wyrób medyczny